1. Objevte Toyotu
 2. Inovace u Toyoty

Inovace u Toyoty

Na podporu praktičnosti a spokojenosti v budoucnosti
Inovace s cílem zlepšovat kvalitu života lidí a poskytovat nejrůznější řešení související s mobilitou osob – touto cestou směřuje Toyota v rámci své proměny ve firmu poskytující služby mobility.
 • Vždy existuje lepší způsob

  Aby zlepšil pracovní podmínky lidí obsluhujících ruční tkalcovské stavy, vynalezl Sakiči Toyoda, zakladatel Toyota Group, v 19. století jejich automatickou variantu. Jeho nejstarší syn Kiičiro dokázal tyto inovace prakticky uplatnit i ve výrobě automobilů ve společnosti Toyota Motor Corporation, kterou založil v roce 1937. Od té doby je Toyota považována za průkopníka nových řešení. V roce 1997 jsme představili světově první sériově vyráběný hybridní vůz, model Prius. Navrhli jsme moderní formu výroby v podobě systému TPS (Toyota Production System), v roce 2014 jsme se stali průkopníkem využití vodíku, když jsme představili první vodíkový vůz na světě Mirai. A nadále zkoumáme lepší způsoby řešení výzev s celosvětovým dopadem. 

„Inovace jsou naším základním kamenem a receptem na budoucí úspěchy.“

Matt Harrison, provozní ředitel (COO) společnosti Toyota Motor Europe
 • Bezpečná mobilita bez omezení

  Den co den hledáme cesty, jak nabídnout nejbezpečnější, nejpohodlnější, inkluzivní a trvale udržitelnou mobilitu. Neustále inovujeme bezpečnostní prvky našich aut a zaměřujeme se při tom na jízdní schopnosti i dopravní prostředí. Naše bezpečnostní technologie spojujeme s autonomním řízením tak, abychom zvýšili povědomí řidiče o situaci na silnici a umožnili mu rychleji se rozhodovat a snadněji manévrovat. Neustále vylepšujeme ochranu řidičů, cestujících i chodců s cílem snížit počet nehod na nulu.

  Jsme přesvědčeni, že svoboda pohybu by měla být dostupná všem bez rozdílu a bez omezení. S našimi službami mobility pod značkou KINTO si všichni mohou zorganizovat potřeby nejrůznějšího druhu. Vytváříme inkluzivní produkty mobility, od prostředků osobní mobility  pro vozíčkáře až po zařízení k překonání posledního úseku cesty po opuštění z vozidla. Naši nejnovější roboti pomáhají lidem udržet si nezávislost i přes fyzická omezení, případně nabízejí podporu v náročnějších situacích.

 • Klimaticky neutrální společnost

  V rámci budování klimaticky neutrální společnosti jsme přesvědčeni, že jedním z klíčových stavebních bloků k omezení emisí CO2 je vodík. Naše zasazení zdaleka přesahuje svět automobilů. Technologii palivových článků z modelu Mirai jsme přestavěli do podoby kompaktních modulů palivových článků, které již dnes nacházejí uplatnění v nejrůznějších aplikacích, jako například autobusech, nákladních vozidlech a člunech. Všechny tyto příklady dokládají, k čemu všemu lze vodík již dnes prakticky využívat. Zaváděním řešení vodíkové technologie do nejrůznějších aplikací pomáháme vytvářet vodíkový ekosystém – jakousi „oázu života“, kde se setkává nabídka s poptávkou k dalšímu růstu.

 • Experiment ve vlastním městě

  Technologie a služby, bez ohledu na míru jejich sofistikovanosti, mohou být přínosem pouze za podmínky, že naplňují potřeby a požadavky lidí. Proto budujeme Woven City, vlastní město, které nabízí prostor pro testování mobility, dokonalé konektivity, plné automatizaci a využívání vodíkové energie. Jde vlastně o živou laboratoř, kde můžeme vyvíjet naše pokročilé technologie. S tím, jak se tyto technologie a s nimi související služby rozvíjí a zlepšují, neustále se proměňuje i Woven City. To nám pomáhá dělat život lidí efektivnější a udržitelnější, aby získali více času na věci, na nichž jim skutečně záleží.